INNOWACJA PEDAGOGICZNA „Eksperyment dla świetlicy”

Utworzono dnia 04.04.2024

W marcu 2024 r. zakończyliśmy realizację innowacji pedagogicznej pt.: „Eksperyment dla świetlicy”. Innowacja miała na celu nie tylko rozbudzenie ciekawości i zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi, ale także rozwijanie umiejętności prezentacyjnych, komunikacyjnych oraz współpracy w grupie. Uczniowie klasy 7a, 7b oraz 8 mieli okazję samodzielnie wybierać tematy doświadczeń, przeprowadzać badania oraz przygotowywać prezentacje dla młodszych koleżanek i kolegów. Młodzi naukowcy z pasją przygotowywali eksperymenty oraz z chęcią dzielili się swoją wiedzą z dziećmi. Młodsi uczniowie byli zachwyceni możliwością samodzielnej eksploracji naukowej.

„Eksperyment dla świetlicy” okazał się nie tylko skuteczną formą wykorzystania potencjału uczniów, ale także doskonałą okazją do integracji środowiska szkolnego i wzmacniania relacji między uczniami z różnych klas.

Zajęcia pokazały jak wiele potencjału kryje się w samych uczniach i jak ważne jest dawanie im przestrzeni do samodzielnego tworzenia i eksperymentowania.

Dorota Gurgul

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „Eksperyment dla świetlicy”

Utworzono dnia 04.04.2024, 10:50